• Nowy projekt eTwinning „Noël chez moi” 2014/2015

• 07.03.2016 12:31
      • 1 grudnia rozpoczynamy realizację nowego projektu etwinning „Noël chez moi” (Boże Narodzenie w moim domu).

Celem projekt jest stworzeniu bloga, na którym uczniowie będą opisywać tradycje bożonarodzeniowe w poszczególnych krajach partnerskich. Projekt będzie realizowany z czterema szkołami europejskimi:

- Liceo Statale "S. Pertini" w Genui we Włoszech,
        - Istituto Tecnico Economico w Melito di Porto Salvo we Włoszech,
        - COLEGIUL TEHNIC "ION MINCU" w TARGU-JIU w Rumunii,
        - Kaunas Jesuit Gymnasium w Kownie na Litwie.

• Projekt ten będzie realizowany przez grupę międzyklasową uczniów naszego liceum, którzy wyrazili chęć podjęcia się zadań projektu (m.in. udekorowanie choinki bożonarodzeniowej, fotoreportaż z przygotowania potrawy wigilijnej, nagranie kolędy, nagranie życzeń świątecznych w kilku językach europejskich, przygotowanie i wysłanie kartek bożonarodzeniowych do szkół partnerskich). Uczniowie będą komunikować się w języku francuskim na platformie TwinSpace (chat, forum, videokonferencja).

Projekt etwinning będzie dla naszych uczniów okazją do rozwijania umiejętności miedzykulturowych poprzez nawiązywanie współpracy z kolegami z zagranicy, uświadomienia sobie różnorodności naszych tradycji i jednocześnie budzenia postawy tolerancji wobec innych obywateli Europy. Współpraca w środowisku międzynarodowym umożliwi naszym uczniom udoskonalenia znajomości językowych oraz poznania rówieśników z innych krajów Europy.

Magdalena Baran