• Grupa Teatralna DwaRonda

• 07.03.2016 10:56
      • Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej realizuje projekt w ramach programu "Równać Szanse" Polsko-Amerykańckiej Fundacji Wolnoœci, a administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, której misją jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowoœci.

• DWARONDA

O projekcie

Projekt pt. Grupa Teatralna DWARONDA skierowany jest do uczniów Liceum Ogólnokształcšcego w Kolbuszowej. Jego zadaniem jest pobudzić zainteresowanie młodzieży teatrem, rozwijać zdolnoœci artystyczne, poszerzać i usprawnić działania grupy uczniów, którzy lubiš występy na scenie, ale nie pracujš systematycznie i nie posiadajš stałego składu.

Projekt przewiduje:

1. organizacje imprez promujących teatr i edukujšcych kulturalnie (I Wojewódzki Przeglšd Teatrów w Plenerze, wyjazd na MALTE, wystawa i prelekcja My na Malcie)
        2. utworzenie przy LO amatorskiej grupy teatralnej, zapewnienie jej zintegrowanego cyklu zajęć i warunków do pracy nad repertuarem (zajęcia z instruktorem teatru, choreografem tańca, lekcje edukacyjne w jednym z rzeszowskich teatrów, przygotowanie Kšcika Aktora).
        3. stworzenie okazji do prezentowania dorobku (Powiatowe Obchody Dnia Nauczyciela, występ na scenie MDK dla społecznoœci lokalnej).

Cel

Celem projektu jest rozbudzenie wœród młodzieży i dzieci powiatu kolbuszowskiego zainteresowania teatrem, rozwijanie zdolnoœci artystycznych, włšczanie w życie kulturalne szkoły i regionu, powstanie przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej amatorskiej 30 osobowej grupy teatralnej, uruchomienie dla niej cyklicznych zajęć warsztatowych i edukacyjnych, przygotowanie zaplecza, opracowanie repertuaru i umożliwienie prezentacji dorobku w œrodowisku lokalnym.

Efekt

Efektem tych działań będzie wszechstronny rozwój uczniów i pobudzenie życia teatralnego w powiecie. Dotacja zostanie przeznaczona na sfinansowanie edukacji kulturalnej uczniów (Wyjazd na MALTE, lekcje edukacyjne w teatrze, zajęcia z choreografem tańca), przygotowanie miejsca spokań grupy (remont Kšcika Aktora), przygotowanie dekoracji, strojów i rekwizytów czyli zapewnienie zaplecza dla kolejnych edycji Przeglšdu innych spektakli (oœwietlenie, materiały, banery). Dotacja pozwoli na przygotowanie szerokiej akcji promocyjnej działań prowadzone w ramach projektu.