• Matematyka reaktywacja

• 07.03.2016 12:01
      • Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej zawarło w bieżącym roku szkolnym umowę z Politechniką Wrocławską o przystąpieniu do realizacji projektu "Opracowanie i wdrażanie kursu wyrównawczego z matematyki z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" – w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III "Wysoka jakoœć systemu oœświaty" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

• Projekt realizowany pod hasłem "Matematyka Reaktywacja" wesprze 59 uczniów klas I w ciągu 3 pełnych lat edukacji w przygotowaniu do egzaminu dojrzałoœci z matematyki tak w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym. Uczniowie ci za poœrednictwem Internetu otrzymają do dyspozycji bezpłatny nieograniczony dostęp do materiałów wykładowych i ogromnej liczby dynamicznych interaktywnych ćwiczeń oraz testów, z których mogą korzystać w swoich domach o dowolnej porze.

Ponadto, zgodnie z zapowiedziami realizatorów projektu, kurs w najbliższym czasie zostanie uzupełniony o próbne arkusze maturalne. Dzięki wyposażeniu klasopracowni LO w Kolbuszowej w nowoczesne narzędzia - tablice interaktywne - nauczyciele mają możliwoœć udostępnienia uczniom zasobów platformy, także w trakcie lekcji matematyki.

Współpraca szkoły z Politechniką Wrocławską oraz udział w innowacyjnym ogólnopolskim projekcie zostanie potwierdzona certyfikatem dyplomem "Partner Edukacyjny Instytutu Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej". Dyplomy absolwentów projektu otrzymają również uczniowie, którzy przystąpią co najmniej do 70% e-sprawdzianów.

Nauczycielem matematyki odpowiedzialnym za realizację projektu w szkole jest Pani Małgorzata Gołębiowska.