• Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne

• 07.03.2016 11:41
      • Głównym założeniem projektu jest podniesienie kompetencji matematycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie uczestniczyć będą w nim przez 3 lata szkolne czyli w okresie 09.2010 - 08.2013.

• Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Rzeszowski w partnerstwie z Uniwersytetem Jagiellońskim i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie a współfinansuje go Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

• Działania w ramach projektu:
        • Zajęcia wyrównawcze dla uczniów słabych
        • Zajęcia rozszerzające dla uczniów zdolnych
        • Warsztaty matematyczne prowadzone w szkołach przez nauczycieli akademickich
        • Internetowa Ekstraklasa Matematyczna z testami sprawdzającymi poziom wiedzy i umiejętności uczniów zainteresowanych matematyką
        • Konkursy matematyczne „Zostań Euklidesem” i „Zostań Pitagorasem”
        • Letnie obozy naukowe
        • Matematyczny portal Edukacyjny

• Działania w ramach projektu:
        • Zajęcia wyrównawcze dla uczniów słabych
        • Zajęcia rozszerzające dla uczniów zdolnych
        • Warsztaty matematyczne prowadzone w szkołach przez nauczycieli akademickich