• Spotkanie z Dominiką Garbacką dziennikarką KORSO

• 06.02.2019 12:11
      • W poniedziałek, 4 lutego br. w naszej szkole miało miejsce spotkanie kl. 2c i 3c z dziennikarką lokalnej gazety Korso Kolbuszowskie Dominiką Garbacką.
      •

Pani Dominika jest absolwentką naszej szkoły, uczestniczką warsztatów dziennikarskich i laureatką konkursów dziennikarskich z czasów, gdy była naszą uczennicą, teraz jako profesjonalna dziennikarka opowiadała o swojej pracy, wymaganiach, jakie stają przed dziennikarzem, starała się  przedstawić zalety tego zawodu i zachęcała uczniów do bacznej obserwacji swoich predyspozycji do tego zawodu i oczywiście śmiałych, i częstych prób literackich, bo tylko w ten sposób można się tego zawodu nauczyć. Jest to ważniejsze nawet od studiów dziennikarskich - jak podkreślała w czasie spotkania pani Dominika.

Nasi uczniowie podejmują pierwsze próby dziennikarskie chociażby poprzez redagowanie comiesięcznej rubryki pt.” Wydarzenia w LO” drukowanych właśnie w Korso Kolbuszowskim.

/azs/