• Udział w Dniu Otwartym WSIiZ Klas Patronackich

• 06.02.2019 11:47

• Klasy 2b i 2c uczestniczyły w Dniu Otwartym   Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który odbył się 29 stycznia 2019 roku w kampusie uczelni w Kielnarowej. Uczniowie zapoznali się z aktualną ofertą dydaktyczną  Uczelni, a szczególnie z informacjami na temat kierunków, specjalności, programów studiów. W programie Dnia Otwartego zaplanowano wiele konsultacji, warsztatów i wykładów dla uczniów oraz nauczycieli.

• Nasi uczniowie wybrali z bogatej oferty wykład „Wiem, co jem i co kupuję – jak czytać etykiety i dbać o codzienną dietę” oraz warsztaty „Improwizacja przed mikrofonem i kamerą – sztuka czy brak profesjonalizmu”, który poprowadził Szymon Taranda, absolwent WSIiZ, pracownik Polskiego Radia Rzeszów.

Wykład inauguracyjny wygłosił  profesor nauk medycznych Paweł Januszewicz, wieloletni dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i konsultant Polsat News, który wygłosi wykład „Dopalacze i narkotyki – czego nie wiemy”. A Paulina Kawa-Zięba [Life Roots] wygłosiła wykład motywujący „Tu każdy wygrywa marzenia! Motywacja i osiąganie celów na studiach”.

Dla uczestników Dnia Otwartego przewidziano dodatkowe atrakcje, np. obserwacje pracy radaru lotu oraz symulatora lotu czy analizę składu masy ciała, analizę kolorystyczną, dermokonsultacje wraz z  pokazem produkcji kosmetyków i wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych dłoni. Podczas Dnia Otwartego przewidziano również zwiedzanie uczelni. Studenci Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych zaprezentowali możliwości druku 3D. W tym czasie  dla nauczycieli dr Barbara Przywara z Katedra Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej mówiła o uzależnieniu młodzieży od nowoczesnych technologii. Dech  zapierały informacje płynące z najnowszych badań i eksperymentów naukowych badających stopień uzależnienia od Internetu osób w różnych grupach społecznych.

Oczywiście pozytywne wrażenia wyraźnie zostały wzmocnione przez słodkie mufinki i banany dla każdego uczestnika  tych spotkań.

/azs/