• Warsztaty dziennikarskie

• 12.06.2018 00:26
      • Psychologia reklamy- lekcja w naszym liceum, którą  prowadziła dr Barbara Przywara z WSIiZ w Rzeszowie w ramach programu Klas Patronackich
      • Psychologia reklamy to temat kolejnych zajęć prowadzonych przez pracowników WSIiZ w Rzeszowie w ramach programu Klas Patronackich, którym objęte są klasy w naszym liceum, w których odbywają się warsztaty dziennikarskie. Tym razem dr Barbara Przywara zajęła się reklamą. Uczniowie klasy 1c i 2c samodzielnie wyszukiwali w różnych gazetach reklamy, potem sami zastanawiali się dla jakiej grupy społecznej są wybrane reklamy skierowane i próbowali uzasadniać dlaczego w podanych periodykach są zamieszczone właśnie takie reklamy. Podczas elementów wykładu dowiadywali się jakie są „chwyty” reklamowe stosowane przez twórców reklam, aby najskuteczniej przekonać odbiorców do danego produktu. Okazało się, że dla zrobienia dobrej, czyli skutecznej, reklamy niezbędna jest znajomość psychologii. Jak podkreślała Prowadząca, uczniowie pracowali tymi samymi metodami, co studenci WSIiZ.

Jak zwykle zajęcia odbywały się w sympatycznej atmosferze, a nasi uczniowie wykazywali się pomysłowością i kreatywnością, mimo gorąca jakim uraczyła nas aura.

[azs]