• Rozgrywki Licealiady w piłkę ręczną

• 02.04.2022 19:53

• W ubiegłym tygodniu reprezentanci naszej szkoły brali udział w zawodach półfinału wojewódzkiego w piłkę ręczną. Rywalizację rozpoczęła drużyna chłopców rozgrywając swoje zawody w Mielcu w dniu 31.03.2022 r.

• Pierwszy mecz z reprezentacją V LO z Mielca, która prezentowała zdecydowanie wyższe umiejętności, nasza szkoła przegrała. Kolejnymi przeciwnikami był ZS z Ropczyc i II LO z Dębicy. Obydwa mecze drużyna LO Kolbuszowa wygrała (8:4 i 8:5), zajmując tym samym drugie miejsce w rozgrywkach i awansując do baraży wojewódzkich. Najwięcej bramek zdobył Hubert Mokrzycki.

Skład reprezentacji chłopców: Michał Kopeć, Filip Kosiorowski, Kajetan Kulig, Hubert Mokrzycki, Kacper Olszowy, Grzegorz Rzeszut, Bartosz Sawuła, Serafin Tomasz, Maciej Sitko, Skowroński Krzysztof, Piotr Wawrzonek.

Drużyna dziewcząt odbyła swoje rozgrywki w hali sportowej LO w Kolbuszowej w dniu 01.04.2022 r. W zawodach, oprócz naszej reprezentacji uczestniczyły zespoły z ZSEk. w Mielcu, II LO z Dębicy i LO z Sędziszowa. Drużyna kolbuszowskich „szczypiornistek” wygrała mecze z Sędziszowem (12:3) i Dębicą (12:1). Niestety, po trudnym spotkaniu nasz zespół przegrał z drużyną z Mielca (6:7). Pomimo porażki reprezentacja LO Kolbuszowa zajęła drugie miejsce w klasyfikacji i uzyskała awans do turnieju barażowego. Najwięcej bramek rzuciły: Oliwia Bajek – 12 i Wiktoria Tęcza – 8.

Skład zespołu: Oliwia Bajek, Aleksandra Bryk, Alicja Grądzka, Monika Kasza, Oliwia Komaniecka, Emilia Konsur, Urszula Kopeć, Oliwia Kosiorowska, Magdalena Kubiś, Karolina Mokrzycka, Wiktoria Tęcza, Kinga Zielińska.