• Spotkanie z absolwentem

• 12.04.2023 12:36
        • W dniu 10. 03. 2023 roku naszą szkołę odwiedził nasz były uczeń – Andrzej Wesołowski. Andrzej ukończył studia magisterskie na kierunku prawo na Uniwersytecie Wrocławskim i obecnie przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej.
        • Podczas spotkania z uczniami klas IV a i IV c opowiedział o urokach studiowania w dużym mieście, przedstawił propozycje najczęściej realizowanych przez uczelnie projektów, omówił system stypendialny dla studentów oraz możliwości wykorzystania czasu wolnego. Uczniowie byli wyraźnie zainteresowani poruszonymi tematami, zadawali pytania, byli aktywni również po spotkaniu. Z racji, że Andrzej studiował we Wrocławiu nie omieszkał zachęcić młodzieży do studiowania w tym mieście przedstawiając wiele atrakcji, które stanowiłyby zachętę dla młodzieży. Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu z naszą młodzieżą, cieszymy się, że nasi absolwenci myślą o nas czasem i chętnie nas odwiedzają.

• Pedagog szkolny

•

"Młodzi mają różne własne sprawy, własne zmartwienia, własne łzy i uśmiechy, własne młode poglądy i młodą poezję. Często ukrywają przed dorosłymi, bo się wstydzą, nie ufają, bo boją się, żeby się z nich nie śmieli."

/ Janusz Korczak - Prawidła życia, Wybór pism T. IV s. 8/

O mnie...

Nazywam się Ewa Pindel. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych
        o specjalizacji
        psychoprofilaktyka społeczna Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu terapii pedagogicznej
        ( Uniwersytet Rzeszowski) i
        doradztwa zawodowego  (Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu). Już podczas studiów nabywałam doświadczenia w ramach pracy w charakterze wolontariusza w Świetlicy Socjoterapeutycznej  "KARAN" oraz Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Po studiach magisterskich odbyłam 8- miesięczny staż    w Domu Dziecka nr. 2 w Rzeszowie. Obecnie pełnię funkcję pedagoga szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Interesuję się psychologią, coachingiem kariery, doradztwem zawodowym. W wolnych chwilach chodzę do teatru, kina, czytam książki.

Moim życiowym mottem jest:                  " Najlepszą drogą do poznania samego siebie jest pomoc udzielana drugiemu człowiekowi".

•

telefon: 2271 - 545, wew.28