• Szkolny Dzień Mediacji

• 19.10.2018 10:32
        • W dniu 18 października 2018 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Mediacji. Jest to bardzo ważne wydarzenie, bowiem uświadamia ludzi, że wiele spraw można rozwiązać bez konieczności sprawy sądowej.

• Ważne by idea mediacji trafiła do jak największego grona. Niestety, nadal bowiem nie jest ona wystarczająco znana i wykorzystywana dla rozwiązywania sporów. Dlatego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji prowadzone są  różne działania mające na celu dostarczenie wiedzy na temat korzyści z przystąpienia do mediacji, jej przebiegu czy kosztów. Niewątpliwie wśród korzyści warto wymienić: możliwość szybkiego, samodzielnego i taniego rozwiązania konfliktu przez obie strony, a także zachowanie korzystnego wizerunku oraz utrzymanie wzajemnych relacji, poprawę komunikacji.

Dla nas ten dzień był szansą na upowszechnienie „misji dobrych usług”  jaką powinny być mediacje. Dlatego też oprócz wystawy poświęconej tematyce mediacji, w klasach I odbyły się  spotkania z uczniami pełniącymi funkcje mediatorów rówieśniczych, podczas których mogli się oni zaprezentować, krotko scharakteryzować swoją funkcję i zapoznać uczniów z katalogiem spraw, które mogą kierować do mediacji. W czasie spotkań uczniowie dostali ulotki z ważniejszymi informacjami na temat  mediacji rówieśniczych w naszej szkole. Poza tym na każdej długiej przerwie w tym dniu mediatorzy pełnili dyżury przy tablicy na wystawie poświęconej mediacji zachęcając uczniów i pracowników szkoły do wypisywania wszelkich skojarzeń ze słowem mediacja. Dla wszystkich uczniów, którzy przyłączyli się do zabawy i dla tych mniej odważnych przygotowaliśmy słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w zabawie

Szkolni Mediatorzy Rówieśniczy wraz z opiekunem.

• Pedagog szkolny

•

"Młodzi mają różne własne sprawy, własne zmartwienia, własne łzy i uśmiechy, własne młode poglądy i młodą poezję. Często ukrywają przed dorosłymi, bo się wstydzą, nie ufają, bo boją się, żeby się z nich nie śmieli."

/ Janusz Korczak - Prawidła życia, Wybór pism T. IV s. 8/

O mnie...

Nazywam się Ewa Pindel. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych
        o specjalizacji
        psychoprofilaktyka społeczna Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu terapii pedagogicznej
        ( Uniwersytet Rzeszowski) i
        doradztwa zawodowego  (Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu). Już podczas studiów nabywałam doświadczenia w ramach pracy w charakterze wolontariusza w Świetlicy Socjoterapeutycznej  "KARAN" oraz Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Po studiach magisterskich odbyłam 8- miesięczny staż    w Domu Dziecka nr. 2 w Rzeszowie. Obecnie pełnię funkcję pedagoga szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Interesuję się psychologią, coachingiem kariery, doradztwem zawodowym. W wolnych chwilach chodzę do teatru, kina, czytam książki.

Moim życiowym mottem jest:                  " Najlepszą drogą do poznania samego siebie jest pomoc udzielana drugiemu człowiekowi".

•

telefon: 2271 - 545, wew.28