• Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi „Daj drugie życie - nie wyrzucaj!”

• 03.04.2023 18:24
        • Postępująca w dużym tempie degradacja środowiska naturalnego to problem dotyczący nas wszystkich. Ziemia jest naszym wspólnym domem, a kryzys klimatyczny to realny problem, warto więc podjąć choćby niewielkie kroki, żeby zadbać o Planetę.

Z okazji obchodów Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski, nauczyciele biologii oraz klasa 1B zapraszają do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Ekologicznym pt. „Daj drugie życie – nie wyrzucaj!”.

• Regulamin konkursu

Wykonaj pracę ze zużytej/niepotrzebnej/ przeznaczonej do wyrzucenia rzeczy, której
          nadasz nową funkcjonalność i drugie życie.
          Prace należy złożyć p. Aleksandrze Kochanowicz do 20 kwietnia.
          Wystawa prac konkursowych odbędzie się 21 kwietnia podczas szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi.
          Uczniowie szkoły zagłosują na najbardziej kreatywne pomysły, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni drobnymi eko - upominkami i dyplomem.

Podczas wystawy prac odbędzie się również na długich przerwach kiermasz charytatywny roślinnych przysmaków przygotowanych przez klasę 1B. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie organizacji ekologicznej World Wide Fund for Nature. Misją WWF jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego Ziemi i stworzenie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą.

Aleksandra Kochanowicz