• Bajkowe Andrzejki

• 27.11.2022 20:43
        • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w tym roku „Andrzejki” świętowaliśmy w sposób, którego nikt nie odważyłby się nazwać dziecinnym, wszakże każdy z nas na pewno się zgodzi, że bajki oglądają dzieci zarówno małe jak i duże.

• W piątek uczniowie oraz nauczyciele przekroczyli próg naszej szkoły w strojach wprawdzie niecodziennych, ale na pewno takich, które znamy z filmów i bajek Disneya. Mogliśmy podziwiać naprawdę oryginalne stylizacje.
          Oczywiście nie mogło zabraknąć zdrowej rywalizacji między uczniami. Nasza komisja po dogłębnej analizie postanowiła w szczególności wyróżnić klasę 1D, która przypłynęła do nas z odległych wysp („Piraci z Karaibów”) oraz olśniewające księżniczki z 1B („Barbie”),
          a także nagrodzić uczniów tych klas KARTĄ FREE na jeden wybrany dzień.

Niesamowite przebrania pokazała nam również klasa 2A („Star Wars”), której moc na pewno będzie z nami. Ich również chcieliśmy nagrodzić KARTĄ FREE na jedną wybraną przez nich lekcję.

Zachwytom oczywiście nie było końca, jako że po naszych szkolnych korytarzach, oby nie wbrew szkolnemu regulaminowi, kroczyły również „pieski” i postaci z filmu „Cruella” (4B). Spotkaliśmy również obrońców przed zombiakami z „The Walking Dead” (1C) oraz wojowników z „Wiedźmina” (4D), dzięki którym wszyscy czuliśmy się bardzo bezpiecznie, nawet pomimo obecności humanoidalnych postaci z „Avatara” (2B).

Dziękujemy również 1A („Kraina Lodu”), 1E („Avengers”), 2C („Hotel Transylwania”), 2D
          („Minionki”), 3A („Harry Potter”), 3B („Faceci w czerni”), 3C („Alicja w Krainie Czarów”), 4A
          („Smerfy”) oraz 4C („Potwory i Spółka”).

Za rok na pewno zaangażowanie w przebieranki będzie równie wielkie, choć tematyka póki co pozostaje tajemnicą.

Szczególne podziękowania dla członków Zarządu SU: Patrycji, Madzi, Maćka i Dawida za pomysł oraz organizację tego dnia :)

Małgorzata Celek