• 100. rocznica urodzin patrona szkoły
        • Szkoła na przestrzeni wieków- wystawa w MiPBP

We czwartek, 29 lutego w gmachu Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej (starej Synagodze) w Kolbuszowej przy ulicy Piekarskiej 17, miało miejsce otwarcie wystawy zatytułowanej "Szkoła na przestrzeni wieków". Uroczystego otwarcia dokonał Pan Paweł Michno Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. O wystawie opowiadał jest twórca pan Grzegorz Mazan, o zbiorach, które udało się zgromadzić mówili: pasjonat historii regionalnej i zarazem właściciel wielu materiałów eksponowanych na wystawie Pan Andrzej Wesołowski i jego syn Pan Karol Wesołowski, z kolei Pan Andrzej Dominik Jagodziński Prezes Regionalnego Towarzystwa Kultury im. Juliana Macieja Goslara i były dyrektor Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej wspominał m. in. byłego dyrektora naszego liceum Karola Grodeckiego, który przekazał swój ogromny zbiór fotografi

• Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

24 lutego 2024 r. odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

Nasze Liceum w zawodach, rozgrywanych na terenie województwa małopolskiego, w Olkuszu w Zespole Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana, reprezentował uczeń klasy 3. Szymon Lewicki.

Rozgrywki były dwuetapowe, dwa testy z tzw. programu stałego - zagadnienia programowe z wiedzy o społeczeństwie i program zmienny, którym w tym roku szkolnym jest wiedza na temat Konstytucji III RP.

• Językowi zwycięzcy 2024

Niezmiennie od dwudziestu lat w naszej szkole odbywają się dwa konkursy powiatowe, zarówno dla szkół podstawowych jak i średnich. 21 lutego 2024r. mieliśmy przyjemność gościć uczniów oraz nauczycieli z różnych szkół.
            Wyniki prezentują się następująco:

Zrób coś dla innych zyskując satysfakcję dla siebie!

W najbliższy piątek i sobotę, t.j. 1 i 2 marca 2024 Regionalna Fundacja Rozwoju SERCE w Kolbuszowej jak co roku organizuje Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Wolontariusze naszego liceum zostali poproszeni o pomoc (i wierzę, że tym razem również nie zawiedziemy). Jest więc wspaniała okazja do tego, aby otworzyć swoje serca na pomoc potrzebującym i wziąć udział w akcji.
            Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą i moga zaoferować dwie godziny swojego czasu na pomoc w Zbiórce i zechciałyby pełnić dyżury w sklepach zapraszam do kontaktu przez dziennik librus lub bezpośrednio w szkole. Dyżury można pełnić po dwie osoby lub pojedynczo.
            Prosze o zgłaszanie się do koordynatora wolontariuszy w liceum - Joanny Kozubal

Piątek 03.05.2024