• Konkursy

• Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Trzystopniowa ogólnopolska olimpiada realizowana jest w zakresie czterech przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Lueraci są przyjmowani są na studia z pominieciem procedyry rekrutacyjnej.

Rok szkolny 2016/17

Uczeń klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej laureatem X Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii, w roku szkolnym 2016/2017.

Dnia 21 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie X Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Organizowana przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie olimpiada przebiegała w trzech stopniach i realizowana była w zakresie czterech przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii.

W pierwszym etapie olimpiady brało udział łącznie ponad 2 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Na tym poziomie należało wykazać się wiedzą i umiejętnościami w zakresie rozszerzonym z wybranego przez siebie przedmiotu.

Do drugiego etapu olimpiady geograficznej zakwalifikowało się około 20 osób z naszego województwa. Sprawdzian pisemny odbył się w Przemyślu i dotyczył treści z geografii fizycznej na poziomie rozszerzonym oraz treści wykraczających poza realizowany program nauczania. Po tym etapie Kacper zakwalifikował się do trzeciego stopnia olimpiady i znalazł się w grupie finalistów.

Stopień centralny odbył się w budynku głównym AGH w Krakowie, brało w nim udział łącznie 567 uczniów. Zmagania młodych geografów na tym poziomie dotyczyły szerokiej  znajomości zagadnień z dziedziny geologii i geomorfologii. Laureatami zostali finaliści, którzy otrzymali minimum 70% możliwych do zdobycia punktów w sprawdzianie w ramach zawodów centralnych.

Kacper wykazał się ogromną wiedzą geograficzną oraz logicznym myśleniem. Uzyskał wynik 76% i dzięki temu zdobył zaszczytny tytuł laureata II stopnia olimpiady.

W rekrutacji w roku akademickim 2017/2018 na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia w AGH przyjmowani będą z pominięciem rekrutacji laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.

Gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy Kacprowi dalszych sukcesów na wymarzonym kierunku studiów.

Nauczycielem geografii i opiekunem dydaktycznym ucznia był Piotr Bujak.

Galeria

Serdeczne gratulacjie dla Kacpra Sito z klasy 3a, który z geografii zakwalifikował się do kolejnego już ostatniego etapu olimpiady. Kolejne zmagania odbędą się już 18 marca na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Życzymy jak najlepszego wyniku tj. zdobycia indeksu na wybrany kierunek studiów.

Do drugiego etapu z fizyki i geografii zakwalifikował sie uczeń klasy 3a - Kacer Sito. Kolejny etap odbędzie się w Przemyślu 28 stycznia br. Opiekunami dydaktycznymi są z fizyki - mgr Marta Pieprzycka, z geografii - mgr Piotr Bujak.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnej rundzie zawodów.