• Kierunki kształcenia

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO KLAS PIERWSZYCH

OFERTA EDUKACYJNA W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

Klasa – moduły

Przedmioty realizowane  w zakresie rozszerzonym

Rozwój predyspozycji

Perspektywa zawodowa

Politechniczna

Moduł II

fizyka, matematyka, j. angielski

W tej klasie rozwiniesz swoje zainteresowania przedmiotami ścisłymi, a zwłaszcza matematyką, fizyką, informatyką. Zrozumiesz prawa rządzące światem, poznasz bliżej technologie przetwarzania informacji oraz technologie wytwarzania systemów przetwarzających informacje. Pogłębisz też znajomość języka angielskiego.

Przygotujesz się do matury i studiów na wielu kierunkach, przede wszystkim: politechnicznych, budownictwa, architektury, bankowości, ekonomicznych, informatycznych, robotyki, elektroniki, elektrotechniki, logistyki, telekomunikacji, mechatroniki, wojskowości, fizycznych, matematycznych.

Daje Ci to możliwość pracy w wielu zawodach technicznych poszukiwanych na rynku pracy.

informatyka, matematyka, j. angielski

Medyczna

biologia,
          chemia,  j. angielski

W tej klasie rozwiniesz swoje zainteresowania przyrodniczo-językowe.

W tej klasie dołączysz do pasjonatów rozpoznawania tajemnic świata materialnego i niematerialnego, do miłośników nauki, doświadczeń i eksperymentów, ochrony przyrody, ekologii oraz obrońców fauny i flory.

Swoje zainteresowania z zakresu biologii i chemii rozwiniesz w bardzo przyjaznej atmosferze podczas ciekawych lekcji, praktycznych warsztatów, zajęć laboratoryjnych i terenowych.

Przygotujesz się do matury
          i studiów na wielu kierunkach – przede wszystkim: medycznych, weterynarii, przyrodniczych, rolniczych, ochrony środowiska, biologicznych, chemicznych, psychologicznych, po których możesz zostać np. lekarzem, stomatologiem, farmaceutą, ratownikiem medycznym, pielęgniarzem, położną, analitykiem medycznym, fizjoterapeutą, dietetykiem, rehabilitantem, technologiem żywności, biotechnologiem, biologiem, chemikiem, psychologiem.

Przyrodniczo - turystyczna

Moduł I geografia, matematyka, j. angielski

W tej klasie rozwiniesz swoje zainteresowania przyrodniczo-matematyczne.

Przygotujesz się do matury i studiów na wielu kierunkach – przede wszystkim: geografia, geologia, matematyka, kierunki przyrodniczne, turystyka międzynarodowa, ochrona środowiska,

Policyjna

geografia,
          wos,
          j. angielski

W tej klasie poznasz specyfikę pracy policjantów i pracowników służby więziennej oraz elementy prawa i kryminalistyki. Rozwiniesz swoje zainteresowania uczestnicząc w dodatkowych zajęciach specjalizacyjnych związanych ze służbami mundurowymi: musztra, kurs samoobrony, strzelectwo, pływanie, pierwsza pomoc.

Przygotujesz się do matury
          i dalszej nauki w szkołach policyjnych lub rozpoczniesz pracę w policji, więziennictwie, straży granicznej i innych jednostkach mundurowych.
          Absolwenci klasy policyjnej w trakcie procesu rekrutacji na uczelnie wyższe przygotowujące do pracy w Państwowej Policji dodatkowo otrzymują 2 punkty

Humanistyczno - prawna

j. polski,
          wos,
          j. angielski

W tej klasie rozwiniesz swoje zainteresowania: humanistyczne, językowe, dziennikarskie i prawnicze.

Przygotujesz się do matury
          i studiów na kierunkach: językowych, prawniczych, dziennikarskich, komunikacji społecznej, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa wewnętrznego, administracyjnych, politologicznych, pedagogicznych, historycznych, itp.

Szkoła daje możliwość nauki czterech języków obcych:

• j. angielskiego
          • j. francuskiego
          • j. niemieckiego
          • j. włoskiego.

Zapewniamy utworzenie grup językowych kontynuujących naukę wybranego języka obcego na poziomie rozszerzonym.