• Szkolny Dzień Zdrowia Psychicznego

• 25.11.2023 23:28
          • W dniu 09.10.2023 roku obchodziliśmy Szkolny Dzień Zdrowia Psychicznego.
            W przygotowanie  wydarzenia zaangażowało się wielu uczniów m.in z klas I, II , II i IV. Wśród zrealizowanych w tym dniu pomysłów znalazły się:  wystawa tematyczna, darmowe przytulasy, kącik "dobrej książki"w nurcie psychologicznym oraz koszyk myśli motywujących. W tle czas miło urozmaicała muzyka tematyczna z radia węzeł.  Ponadto wzorem roku ubiegłego  na znak solidarności  z osoabmi zmagającymi się z problemami natury psychicznej zawiązywaqne były zielone tasiemki,
          • Zbiórka materiałów edukacyjnych dla podopiecznych Ośrodka

• 15.09.2023 09:53
          • Serdecznie zapraszamy całą społeczność Liceum Ogólnokształcącego do udziału w zbiórce materiałów edukacyjnych na rzecz pacjentów Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Moczary w Ustrzykach Dolnych. Ośrodek ma filie także w Sanoku, Lesku, Brzozowie oraz Stalowej Woli. Aktualnie wszystkie ośrodki zgłaszają zapotrzebowanie na pomoce edukacyjne oraz wspierające rozwój.
          • Spotkanie z absolwentem

• 12.04.2023 12:36
          • W dniu 10. 03. 2023 roku naszą szkołę odwiedził nasz były uczeń – Andrzej Wesołowski. Andrzej ukończył studia magisterskie na kierunku prawo na Uniwersytecie Wrocławskim i obecnie przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej.
          • Targi edukacyjne 2023

• 06.03.2023 13:50
          • W dniu 01. 03. 2023 r. tegoroczni maturzyści z naszej szkoły uczestniczyli w Targach Edukacyjnych w Rzeszowie. Targi od lat cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży , szczególnie tej niezdecydowanej co do dalszej drogi zawodowej.
          • Projekt  z doradztwa zawodowego pn "Widzę siebie w tym zawodzie".
          • Projekt z doradztwa zawodowego pn "Widzę siebie w tym zawodzie".

• 02.11.2022 13:19
          •          W okresie od IX do XI 2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym był realizowany pilotażowy program pn. "Widzę siebie w tym zawodzie!" Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym". Nasza szkoła została zgłoszona do tego projketu jako jedyna z powiatu. W relizację projektu ( 2 spotkania z doradcą zawodowym) została włączona klasa 4 B.
      • Pedagog szkolny

•

"Młodzi mają różne własne sprawy, własne zmartwienia, własne łzy i uśmiechy, własne młode poglądy i młodą poezję. Często ukrywają przed dorosłymi, bo się wstydzą, nie ufają, bo boją się, żeby się z nich nie śmieli."

/ Janusz Korczak - Prawidła życia, Wybór pism T. IV s. 8/

O mnie...

Nazywam się Ewa Pindel. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych
        o specjalizacji
        psychoprofilaktyka społeczna Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu terapii pedagogicznej
        ( Uniwersytet Rzeszowski) i
        doradztwa zawodowego  (Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu). Już podczas studiów nabywałam doświadczenia w ramach pracy w charakterze wolontariusza w Świetlicy Socjoterapeutycznej  "KARAN" oraz Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Po studiach magisterskich odbyłam 8- miesięczny staż    w Domu Dziecka nr. 2 w Rzeszowie. Obecnie pełnię funkcję pedagoga szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Interesuję się psychologią, coachingiem kariery, doradztwem zawodowym. W wolnych chwilach chodzę do teatru, kina, czytam książki.

Moim życiowym mottem jest:                  " Najlepszą drogą do poznania samego siebie jest pomoc udzielana drugiemu człowiekowi".

•

telefon: 2271 - 545, wew.28