• XXXIX Zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze 2016”.

• 11.04.2017 16:21
      • Celem zawodów „Sprawni jak żołnierze” przeprowadzonych dnia 10.04.2017 r. na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej było popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności sportowo-obronnych.
      • Etap rejonowy zawodów składał się z pięciu konkurencji: strzelanie, rzut atrapą granatu, bieg na orientację, pierwsza pomoc przedmedyczna , tor sprawnościowy na sali gimnastycznej.

W zawodach uczestniczyły 3-osobowe zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne  w kategorii dziewcząt (4 drużyny)  i chłopców (7 ekip).

Nasza żeńska reprezentacja "żołnierzy" w składzie: Zuzanna Halat, Patrycja Żądło oraz Aleksandra Brózda (uczennice klasy sportowo-mundurowej) zajęły I miejsce z sumą pnktów 17,5 ! Indywidualnie Patycja uplasowała się na 2 miejscu, Zuzia i Ola zajęła  ex æquo 4 lokatę.

Wśród drużyn męskch najskuteczniejsi byli chłopcy z ZST w Kolbuszowej tym samym zajmując najwyższe miejsce na podium.

Uwieńczeniem wysiłku sportowego były puchary, dyplomy i gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów!