• Wiosna w bibliotece ;)
      • ... a okładki mają w kwiatki
      • Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju
        Thomas Wharton
      • Po pierwsze książki
      • Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

• 17.05.2023 11:14
        • Czy znasz Jakuba Małeckiego, autora powieści "Sąsiednie kolory"? To niezwykła historia o miłości, sztuce i tajemnicach, która przenosi czytelnika w świat pełen barw i emocji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej fascynującej książce i jej twórcy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (22 maja 2023 r.) o godzinie 18:00 w naszej bibliotece publicznej.
          Będzie to świetna okazja, aby porozmawiać z pisarzem, zadać mu pytania i zdobyć autograf. Nie przegap tej szansy i dołącz do nas!

• Dziś chciałbym Wam opowiedzieć o jednej z moich ulubionych powieści ostatnich dni - "Sąsiednie kolory" Jakuba Małeckiego. To niezwykła książka, która porusza wiele ważnych i uniwersalnych tematów, takich jak tęsknota, miłość, odwaga, prawda i śmierć. To także piękny portret polskiej prowincji w latach dwudziestych XX wieku, pełnej barwnych postaci i tajemniczych zdarzeń.

"Sąsiednie kolory" to powieść złożona z kilku opowieści, które splatają się ze sobą niczym tytułowe kolory na obrazie. Poznajemy tu losy Krystiana, stolarza i trumniarza, który buduje trumnę dla kobiety, która umarła z tęsknoty; Leokadii, szalonej wdowy, która codziennie strzela do kormorana; syna lekarza, który chce popełnić samobójstwo; dwóch dziewczyn, które szukają w lesie Diabła; Iwo i Anieli, dwóch zapomnianych kobiet, które żyją w cieniu swoich mężów. Wszyscy oni pragną czegoś więcej od życia, czegoś co wypełniłoby ich pustkę i dało im sens. Wszyscy oni muszą zmierzyć się ze swoimi lękami i marzeniami.

Jakub Małecki pisze z wielką wrażliwością i subtelnym humorem. Jego język jest bogaty i malowniczy, a jego opisy przywołują nastrój minionych czasów. Jego bohaterowie są wiarygodni i poruszający, a ich historie wzruszają i zaskakują. "Sąsiednie kolory" to powieść o ludzkiej kondycji, o tym co nas łączy i dzieli, o tym co nas niszczy i uzdrawia.

Jeśli jesteście ciekawi tej niezwykłej książki to zapraszam na spotkanie z autorem! Będzie to świetna okazja do poznania Jakuba Małeckiego osobiście i zadania mu pytań o jego twórczość.

Nie możecie tego przegapić!

Zapraszam Was serdecznie i do zobaczenia!

• GODZINY

• PONIEDZIAŁEK     8:15 - 14:15

WTOREK                8:30 - 14:30

ŚRODA                    8:15 - 14:15

CZWARTEK            8:15 - 14:15

PIĄTEK                   8:15 - 14:15

Biblioteka ma w sobie coś magicznego.

Jest niczym portal do wielu różnych światów.

Amo Jones

• KONSULTACJE:

Środa: 14:15 - 15:15

• COGITO Miesięcznik dla uczniów liceów i techników

• Zapraszamy do zapoznania się z ostatnimi numerami czasopisma specjalnie prenumerowanego dla Was. Czasopismo zawiera bardzo wiele ciekawych informacji, próbne arkusze maturalne i opracowania lektur.

A oto co tam znajdziecie:

6/2023 CZERWIEC

• Studenckie radio trampoliną do ... sukcesu