• Grupa Eramsus+ przybliża nowy termin: Plogging

• 18.04.2018 15:02
      • Plogging to jogging połączony z dbaniem o środowisko. Inaczej mówiąc nowy trend
        w kategorii ekosport.

Jako pierwsi przetestowali tę dyscyplinę sportu chłopcy z kl. Ibc, którzy dzisiaj na lekcji wf-u pod opieką Pani Prof. Aliny Wlazło posprzątali okolicę.
      • Pomysł narodził się w Szwecji. To właśnie Skandynawowie zaczęli w trakcie biegania zbierać leżące śmieci. Słowo plogging powstało z połączenia szwedzkiego słowa "plocka" (zbierać)
        i angielskiego joggingu.

BBC zaznacza, że taki rodzaj fitnessu przynosi wiele korzyści – poprawiamy naszą kondycję
        i sprawiamy, że nasza okolica oczyści się z leżących na ziemi plastikowych butelek puszek czy innych odpadków, które niestety często są bezmyślnie rozrzucane. Uprawiający plogging chcą to zmienić, dlatego zawsze gdy wychodzą na poranny jogging biorą ze sobą torbę na śmieci
        i parę rękawiczek.

Plogging można również uprawiać w trakcie jazdy na rowerze, czy rolkach. Każda forma aktywności połączona z dbaniem o środowisko jest wskazana.

Każda okazja, żeby dbać o środowisko jest dobra. Może to być wyjście na spacer z psem, jazda na rowerze, albo po prostu w drodze do szkoły czy pracy, gdy zobaczymy śmieć na chodniku podnieśmy go i wyrzućmy do kosza. Nic nas to nie kosztuje, a widok czystych ulic cieszy oko.

Uczniów, którzy chcieliby się włączyć w taki aktywny rodzaj dbania o środowisko prosimy o zgłaszanie się do p. A. Wlazło lub M. Baran.
        Może podczas majowego pikniku grupy Erasmus+ także uda nam się powtórzyć podobną akcję na terenie Powiatu Kolbuszowskiego?

Więcej o ploggingu można poczytać na stronie: https://www.wedemain.fr/Survetement-et-sac-poubelle-voici-le-plogging-le-nouveau-sport-venu-de-Suede_a3174.html

MB