• Informacje związane z działalnością strzelnicy

• 63. Zawody Strzeleckie „O Srebrne Muszkiety – 2024” – Sukces LO im. Janka Bytnara z Kolbuszowej!

• 23.09.2024 13:31
          • W dniach 16-18 września 2024 roku Bydgoszcz stała się areną zmagań strzeleckich podczas 63. edycji prestiżowych zawodów „O Srebrne Muszkiety”. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło najlepsze drużyny z całej Polski, a w rywalizacji brali udział młodzi strzelcy reprezentujący szkoły średnie. Wśród nich znalazła się również drużyna naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara z Kolbuszowej, która odniosła znaczący sukces, zdobywając trzecie miejsce w klasyfikacji krajowej.

• Zespół kolbuszowskiego liceum tworzyły trzy utalentowane uczennice: Kaja Salach, Milena Byczek oraz Agata Maciąg. Warto wspomnieć o zawodniczce rezerwowej którą była Weronika Kubiś. Trenowała ciężko z drużyną i była w każdym momencie gotowa na rywalizację pod ogromną presją. Wspólnie, dzięki zaciętej rywalizacji i precyzyjnym strzałom, zdobyły podium, zajmując wysokie 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej na szczeblu ogólnopolskim.

Szczególne wyróżnienie w zawodach zdobyła Kaja Salach, która poza świetnym wynikiem w rywalizacji drużynowej, odniosła również ogromny sukces indywidualny. Dzięki doskonałym umiejętnościom i opanowaniu, Kaja zajęła 2. miejsce w klasyfikacji indywidualnej, co potwierdza jej talent i determinację. Jej wyniki przyczyniły się nie tylko do sukcesu drużyny, ale także stanowią osobisty triumf, który zasługuje na uznanie.

„O Srebrne Muszkiety” – tradycja i prestiż

Zawody „O Srebrne Muszkiety” to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów strzeleckich w Polsce, organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojskowe Stowarzyszenie "Sport-Turystyka-Obronność". Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko doskonałą techniką strzelania, ale również opanowaniem i precyzją w sytuacjach wymagających pełnej koncentracji. Rywalizacja odbywa się w strzelaniu z karabinków bocznego zapłonu i przyciąga najlepszych młodych strzelców z całego kraju.

Drużyna z LO im. Janka Bytnara przygotowywała się do zawodów przez wiele miesięcy. Regularne treningi pod okiem trenera Zbigniewa Dziuby, poświęcenie oraz zespołowa praca przyniosły oczekiwane rezultaty. Zajęcie 3. miejsca w skali kraju to ogromne osiągnięcie, które świadczy o wysokim poziomie sportowym oraz solidnym zapleczu treningowym szkoły.

Wspaniała postawa drużyny LO im. Janka Bytnara z Kolbuszowej oraz indywidualne sukcesy Kajy Salach na długo zapadną w pamięć uczestnikom i kibicom tegorocznych zawodów „O Srebrne Muszkiety”. Trzecie miejsce na podium to dowód na to, że ciężka praca, talent i zaangażowanie przynoszą wymierne efekty. Zawodniczki z Kolbuszowej już teraz mogą cieszyć się z zasłużonego sukcesu i z pewnością będą inspiracją dla kolejnych pokoleń młodych strzelców.

Nie pozostaje nic innego, jak z niecierpliwością czekać na kolejne sukcesy tej utalentowanej drużyny!